Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
0,00  s DPH
  • Zobrazit

Druhy povrchové úpravy kování

Při výrobě kování pro dřevěné konstrukce a kotevních prvků, které nabízíme v našem e-shopu, se používá v závislosti na typu výrobku a jeho určení několik základních druhů povrchové úpravy. Rádi bychom Vás s nimi nyní seznámili:

Žárový pozink
Zinkování ponorem do zinkové taveniny. Výrobky ze surového plechu se po úpravě ponořují do lázně s tekutým zinkem o teplotě přibližně 450°C. Na výrobku se po vyjmutí ze zinkové lázně vytvoří vrstva slitiny železa a zinku pokrytá silnou vrstvou čistého zinku. Používá se pro konstrukční kování špičkové třídy, které vyhoví nejvyšším požadavkům na dlouhodobou ochranu proti korozi. Tloušťka zinkové vrstvy činí v závislosti na síle výchozího materiálu minimálně 55 μ* .

Pozink Sendzimir
Postup zinkování pojmenovaný podle svého objevitele Sendzimira. Za studena válcovaný ocelový pás prochází po přípravě nepřetržitou lázní s tekutým zinkem. Vzniklá zinková vrstva zaručuje zvýšenou ochranu proti korozi. Pozinkován je tedy polotovar, ze kterého je výsledný produkt vyroben. Zinková vrstva: 20 – 25 μ* .

Galvanický pozink, žlutý chromát
Zinkování v elektrolytické lázni. Tento druh povrchové úpravy se osvědčil jako standardní způsob pozinkování pro stavební kování. Zlatavě žlutá barva chromátovaného povrchu také výborně opticky ladí s barvou dřeva. Zinková vrstva cca. 10 μ* .

Kataforetické lakování (kataforéza)
Metoda nanášení vodou ředitelných laků elektrochemickým způsobem. Celý výrobek je poté vypálen v horkovzdušné peci při teplotě kolem 170°C, kdy dojde k polymeraci a povlak získá konečné vlastnosti. Výhodou této vysoce efektivní a zároveň ekologické technologie je tvorba rovnoměrného povlaku na celém povrchu výrobku včetně těžko přístupných míst, dutin, hran či rohů. Lze tak dosáhnout podstatného nárůstu užitných vlastností výrobku, zejména ochrany proti korozi. Tloušťka ochranné vrstvy se pohybuje mezi 15 a 30 μ* .

Výrobky z nerez oceli
Produkty vyrobené z ušechtilé nerezavějící oceli poskytují prakticky neomezenou životnost. Stejnoměrný charakter lesklého povrchu navíc přispívá k výjimečnému high-tech optickému dojmu.

* 1μ = 1 mikron = jedna tisícina milimetruKATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
VINGL.CZ - provozuje Tanges s.r.o., Jungovo nábřeží 784, 51601 Rychnov nad Kněžnou, info@vingl.cz

JavaScript musí být povolen